Miyuki Fringe beads 3.4mm DP28-0457 - Dark Bronze Met x8g
Miyuki
Reference :
DP280457
From 1 to 4
5 and +
VAT 20.00% included.
Add
Validate
Stock:
29
Cheaper elsewhere ?
You have 15 working days to return your products
Support a French business that respects European standards
Contact our customer service via our contact form
CHARACTERISTICS
Hole diameter
0,70mm
Diameter
2.8mm
Height
3.2mm
Material
Glass
Shape
Drop
Origin
Japan
Full dyed
Product description
About 160 beads per 8gr package.
Advice & Inspiration
Howto
How to increase and decrease in Brick Stitch
View the sheet
Howto
How to increase and decrease in Peyote
View the sheet
Inspiration
Chic Sautoir jersey ribbon, miyuki buggles and round beads
View the tutorial
Miyuki Color Durability
Inspiration
Peyote Stitch
View the tutorial
How to use a beading loom for bead weaving?
Your questions (0)
Be the first to ask a question!
Your name
Your email address
Choose the type of question
its availability date
its use
its characteristics
another subject
Do you have a question about this product ?
Submit my question
Your reviews (0)
Notices subject to control
Be the first to post a review
Please log in to use this feature