Miyuki cubes 1.8mm SB18-2008 - Mat Metallic Patina Iris x10g
Miyuki
Reference :
SB18/2008
De 1 à 4
5 et +
VAT 20.00% included.
Add
Validate
Stock :
90
Cheaper elsewhere ?
You have 15 working days to return your products
Support a French business that respects European standards
Contact our customer service via our contact form
CHARACTERISTICS
Hole diameter
0,80mm
Internal diameter
Length
1.8mm
Thickness
1.8mm
Height
1.8mm
Width
1.8mm
Unit weight
10g
Color
Patina
Effect
Matte
Iris
Metallic
Material
Glass
Shape
Cube
Origin
Japan
Color Durability
medium
Full dyed
Product description
Japanese beads perfectly regular, allow several thread passages.
Weight : 10gr i.e. some 800 beads.
Also available in different:
Type de perles
(9)
Bugles
Half tila
Miyuki 4 mm cubes
Miyuki Triangle Spacer
Quarter Tila
See Beads 11/0
See Beads 15/0
See Beads 8/0
Tila Beads
Also available in different:
Hauteur
(2)
3mm
4mm
Advice & Inspiration
Howto
Miyuki Color Durability
View the sheet
Your questions (0)
Be the first to ask a question!
Your name
Your email address
Choose the type of question
its availability date
its use
its characteristics
another subject
Do you have a question about this product ?
Submit my question
Your reviews (1)
Notices subject to control
5
/5
Average Grades
Add a review
Please log in to use this feature
By Ghislaine
(posted on : 16/08/2017 , purchased on : 27/07/2017)
Bonjour,
Très jolies perles....
0
Translate the notice
See all reviews