Miyuki Mini Drops 2.8 mm DP28-0420 - White Pearl Ceylon x8g
Miyuki
Reference :
DP28-0420
From 1 to 4
5 and +
VAT 20.00% included.
Notify me when this item will be back in stock
Validate
Item out of stock
Cheaper elsewhere ?
This item will be back in stock within approximately 17 week(s)
You have 15 working days to return your products
Support a French business that respects European standards
Contact our customer service via our contact form
CHARACTERISTICS
Hole diameter
0,70mm
Diameter
2.8mm
Height
3.2mm
Material
Glass
Shape
Drop
Origin
Japan
Full dyed
Product description
8-gram bag (approx. 270 pearls).
Advice & Inspiration
Howto
How to use a beading loom for bead weaving?
View the sheet
Howto
How to increase and decrease in Brick Stitch
View the sheet
How to increase and decrease in Peyote
Inspiration
Peyote Stitch
View the tutorial
Inspiration
Sally ring by Puca with Miyuki silver and blue cabochons and seed beads
View the tutorial
Miyuki Color Durability
Chic Sautoir jersey ribbon, miyuki buggles and round beads
Your questions (1)
Ask a question
Your name
Your email address
Choose the type of question
its availability date
its use
its characteristics
another subject
Do you have a question about this product ?
Submit my question
By Egle
(11/06/2025 20:04:54)
Vorrei sapere se saranno presto disponibili grazie
1 Answer
Show answers
Hide answers
Answer
Translate the question
Please log in to use this feature
Our Manon expert answers you
(12/06/2025 09:00:30)
Ciao, sì saranno disponibili tra circa 1 mese
Translate the answer
See all questions
Your reviews (0)
Notices subject to control
Be the first to post a review